Zrób ze sobą wywiad, a poczujesz swoją moc!

4 wrz 2017 | #blog, #coaching, #marzenia, #popularne, #warsztat coacha, #wiara w siebie, #wyzwanie!

Pytania do wywiadu do pobrania

Wyobraź sobie – siedzisz na tej kanapie i udzielasz wywiadu! Odniosłaś sukces, spełniłaś swoje marzenie! Dałaś radę! Teraz inni chcą usłyszeć, jak to zrobiłaś?! Też chcą uwierzyć w siebie, zacząć działać i dosięgnąć chmur! Tobie się udało! Jesteś wielka! Kiedyś się bałaś, byłaś przekonana, że to innym się udaje, nie Tobie. Czaiłaś się, nie potrafiłaś zrobić nawet pierwszego kroku. A jednak! Udało się! Teraz spokojnie uśmiechasz się do siebie i innych, swobodnie odpowiadasz na pytania. Masz przecież tak wiele do powiedzenia!

Chciałabyś udzielić takiego wywiadu?

Mnie? A może samej sobie? Zapewniam Cię, że warto! Nawet, jeżeli dopiero zaczynasz iść drogą, którą sobie wyznaczyłaś, nawet gdy samą drogę masz dopiero w planach. Opowiadając o sobie, o tym co robisz, co Ci się udało i jak do tego doszłaś, poczujesz w sobie moc! Nawet, jeżeli na razie większość z tego będzie tylko Twoim pobożnym życzeniem, wizją do której dopiero zaczęłaś dążyć. Uwierzysz, że to, o czym wciąż tylko marzysz jest możliwe! Zdasz sobie nagle sprawę, że przecież masz i umiesz już tak wiele…

Najpierw zastanów się, kim w tych marzeniach jesteś?

Jakiej przyszłości dla siebie chcesz? Do czego dążysz, co jest Twoim celem. Założenie własnej firmy? Realizacja życiowej pasji? Powołanie do życia stowarzyszenia? Budowa domu? A może zmiana pracy, założenie rodziny? Skończenie studiów? Prawo jazdy? Na czym tak naprawdę Ci zależy?

Wymyśliłam to narzędzie na potrzeby swoich klientek, które marzą o własnym biznesie. Często mają pomysł (albo i kilka pomysłów), jakieś już rozeznanie, nawet pieniądze, wiedzę i umiejętności, wsparcie. Nie mają jednak tego, co na tym etapie niemal najważniejsze – WIARY W SIEBIE I ODWAGI. Wtedy robię z nimi wywiad. Proszę, by wyobraziły sobie siebie już na końcu tej drogi, żeby poczuły swój sukces, ten do którego dążą. Na próbę uwierzyły, że tak – już to mają, już są tym, kim chciały być, udało im się. Bo przecież miały tak wiele na starcie… Wystarczyło tylko to wykorzystać, udoskonalić, pomnożyć, skorzystać z pomocy, odrzucić strachy… To działa!

Puść wodze fantazji

Wymyśl o sobie, co tylko chcesz. Opowiedz, jak świetnie sprzedają się Twoje produkty, albo jak dobrze poszedł Ci egzamin na prawo jazdy. Jak piękne masz biuro, jak cudownie spełniasz się w swojej pasji, jak zbudowałaś swoją markę… Postaw się w roli eksperta, przecież znasz się na tym, co robisz. Masz doświadczenie i rozeznanie (załóż, że masz, opowiedz o nim, nie bój się troszkę pozmyślać, życie zweryfikuje Twoje założenia, ale ten wywiad to przecież tylko zabawa, ćwiczenie, które ma Cię przybliżyć do osiągnięcia celu).

Jeżeli jesteś wzrokowcem, możesz też pokusić się o ilustracje do wywiadu – dołącz inspirujące fotki produktów, wystroju swojego sklepu, wymarzonego samochodu, pełnej sali na organizowanych przez Ciebie warsztatach (nie zapomnij tylko podać źródła, z którego je zaczerpnęłaś). A może masz już coś prawdziwego, czym możesz się pochwalić? O czym z dumą myślisz i z jeszcze większą dumą i radością możesz powiedzieć?

Do dzieła! Zaczynamy!

Usiądź wygodnie i wyobraź sobie, że masz przed sobą dziennikarkę z pisma, które w Twojej dziedzinie jest opiniotwórcze, na którego czytelnikach szczególnie Ci zależy. Zostałaś poproszona o rozmowę bo to, co robisz, zwróciło uwagę. Jesteś ekspertem…

=> (Pytania do wywiadu, z racji charakteru tego ćwiczenia, są ogólnikowe. Może się zdarzyć, że któreś bardzo nie pasuje do tego, o czym chcesz napisać. Możesz je więc nieco zmodyfikować. Coś dodać, coś ująć… Nie krępuj się. Napisz odpowiedzi na pytania lub nagraj je. Jeśli chcesz, prześlij je do mnie (coach@dorotaskublicka.pl, z dopiskiem „wywiad”), z wielką przyjemnością je przeczytam! Jeżeli pozwolisz, po uprzednich uzgodnieniach z Tobą, opublikuję!) <=

Gratuluję! Odniosłaś sukces, o jakim inni tylko marzą, czasem całe życie. Czujesz się spełniona?

…………..

O czym dokładnie marzyłaś, zanim zaczęłaś działać?

…………..

Skąd wzięły się Twoje marzenia?

……………

Od czego zaczynałaś? Czym dysponowałaś już na starcie?

……………

Jak długo trwały przygotowania?

……………..

Czego wtedy bałaś się najbardziej?

…………….

Teraz patrząc z perspektywy czasu i sukcesu, w czym ten strach najbardziej Ci przeszkodził? 

……………

Co było dla Ciebie największym wsparciem?

…………….

A otoczenie? Wspierało Cię, czy raczej podcinało skrzydła?

…………….

Czego musiałaś się nauczyć, by dojść tu, gdzie jesteś teraz?

……………..

Z czego jesteś najbardziej dumna?

…………….

Jakie masz atuty?

…………….

Co sprawia Ci teraz największą przyjemność i satysfakcję?

…………….

Co i jak zmieniło się w Twoim życiu?

…………….

Co czujesz teraz myśląc o sobie?

……………..

Kim jesteś teraz?

……………..

Jakie masz plany na przyszłość, co jeszcze chciałabyś osiągnąć w najbliższym czasie?

………………

P.S.

Możesz też zadać sobie kilka pytań eksperckich, których ja – nie znając Ciebie i specyfiki tego, co robisz – zadać nie jestem w stanie. Polecam Ci je jednak, bo odpowiedzi, których udzielisz, znacząco mogą podnieść Twoje poczucie własnej wartości i sprawią, że poczujesz się pewniej. Przekonasz się, że masz wiele do powiedzenia i dania innym.

Mnie na przykład często pytają, kim są moje klientki, czego potrzebują, jak się zmieniają na skutek procesu coachingowego lub sesji tematycznych ze mną. Po co w ogóle człowiekowi coach itd. To moje ulubione tematy, odpowiadając na pytania tego typu rozkwitam, za każdym razem ze zdziwieniem słucham sama siebie. Okazuje się bowiem, że nie tylko mam wiele do powiedzenia, ale jeszcze mówię ciekawie z sensem i przywołuję coraz więcej przykładów, przypominam sobie, osoby którym pomogłam, które odniosły wymierne i znaczące korzyści dzięki mnie, ich życie zmieniło się na lepsze. To mnie uskrzydla i motywuje!

<script type="text/javascript" src="https://app.mailerlite.com/data/webforms/754670/k3f3g1.js?v6"></script>

o mnie

Pomagam kobietom radzić sobie ze stresem, złością i innymi trudnymi emocjami. Również tym, które zmagają się ze szczególnym rodzajem stresu, stresem rodzicielskim. Pracuję w duchu ACT (terapii akceptacji i zaangażowania), w oparciu o techniki uważności oraz inne poparte badaniami naukowymi metody redukcji stresu i regulacji emocji.

ostatnio na blogu