Dorota Skublicka

pokonaj lęk
dogadaj się ze stresem
dołącz do grupy na FacebookuZapisz się

Co robię ?

Pomagam kobietom radzić sobie ze stresem, złością i innymi trudnymi emocjami. Również tym, które zmagają się ze szczególnym rodzajem stresu, stresem rodzicielskim. Pracuję w duchu ACT (terapii akceptacji i zaangażowania), w oparciu o techniki uważności oraz inne poparte badaniami naukowymi metody redukcji stresu i regulacji emocji.

wiem czego potrzebujesz

jak mogę ci pomóc ?

Sposób pracy nad sobą, jaki Ci proponuję, jest skuteczną i bezpieczną metodą poznawania siebie, swoich emocji, priorytetów i wartości. Pomoże Ci odkryć, kim jesteś, co jest dla Ciebie ważne i czego naprawdę chcesz. Zrozumiesz stres, który Cię blokuje i niszczy. Oswoisz lęki.  Przyjrzysz się swojej relacji ze stresem i zdefiniujesz męczące Cię stresory. Nauczysz się technik, które pomogą Ci  zredukować stres, inaczej na niego spojrzeć, a nawet wykorzystać go jako sprzymierzeńca.

 

 

Jak wyjść z szoku i dokąd iść

Jak wyjść z szoku i dokąd iść

Wojna nas zaskoczyła. Wciąż trudno nam się otrząsnąć z pierwszego szoku. Wiemy, co się stało, ale nie wiemy, co będzie dalej. Tymczasem mózg najbardziej nie lubi niepewności i bezradności. Z niepewnością chwilowo niewiele możemy zrobić. Z bezradnością jednak już tak. Dlatego tak ważne jest teraz działanie. Szczególnie takie, które da nam poczucie sprawstwa i choć namiastkę kontroli. Już sama świadomość, że coś możemy zrobić, jakoś pomóc, ma kolosalne znaczenie dla naszego stanu psychicznego.

czytaj dalej
Stres to twoja moc tajemna

Stres to twoja moc tajemna

Nie ma rozwoju bez stresu. Nie znaczy to jednak, że stres jest tylko ceną, którą musimy za rozwój zapłacić. Otóż można na to spojrzeć bardziej przewrotnie, a zarazem praktycznie. Możemy stres wykorzystać do tego, by się rozwijać. Dzięki niemu osiągnąć coś więcej, dojść gdzieś, gdzie bez niego nigdy byśmy nie doszli. Nie wierzycie? Spróbujcie!

czytaj dalej
Jak dogadać się ze stresem

Jak dogadać się ze stresem

Stres jest nieodłączną częścią życia. Bywa dla nas dobry. Jest też siłą destrukcyjną, zwykle wymykającą się spod naszej kontroli i nieszczącą nas dzień po dniu. Co zrobić, by mu się nie dać? Jak poradzić sobie z jego zgubnym w skutkach działaniem, nie dopuścić do tego by nami rządził i nie pozwalał nam normalnie żyć?

czytaj dalej
Odwaga to szczerość w słabości

Odwaga to szczerość w słabości

Prawdziwą odwagę wykazujemy prosząc o pomoc, gdy jej potrzebujemy. Pytając o coś, czego nie wiemy. Ucząc się niepoznanego, wykazując ciekawość świata. Przyznając się do niedoskonałości. Płacząc, gdy tego potrzebujemy… Idąc do przodu bez maski i ciesząc się z najmniejszych sukcesów i ucząc się i wyciągając wnioski z potknięć na swojej drodze.
Chodzi o odwagę, która wypływa z nas samych, co do której jesteśmy przekonane, mamy ją w środku. Ona bierze się z naszego dystansu do świata i miłości do siebie. Akceptacji naszego ja, równie pełnego wspaniałości, co doskonałości.

czytaj dalej

Bądź na bieżąco

Dołącz do grupy na FB
zapisz się